Діяльність

Якщо ти даси людині рибу, ти нагодуєш його тільки один раз. Якщо ти навчиш його ловити рибу, він завжди зможе себе прогодувати.

Східна мудрість

foto

Мій батько, яким я дуже пишаюсь, був сиротою й навчався в школі-інтернаті і я, на прикладі батька, дуже добре знаю як важко досягати життєвої гармонії  та мети без підтримки. В інтернаті тобою опікуються, намагаються замінити батьків, але після випуску ти залишаєшся сам на сам з життєвими труднощами. Після інтернату мій батько пішов вчитися в будівельне ПТУ, після його закінченні важко працював на залізобетонному комбінаті й тільки в 31 рік був змушений поступити в будівельний інститут й по вечорам, після важкої роботи на заводі, йти на пари, а по ночам креслити домашні завдання.

Коли моєму батьку було за 50, я був дорослий, а він вже був керівником в одному з Науково-дослідному інституті, він показав мені загальне фото його інтернатівської групи. Й коли я запитав, яка доля спіткала інших, то був дуже вражений відповіддю – тільки 10% всіх тих молодих хлопчаків та дівчаток, що посміхалися з фото, живуть просто звичайним людським життям (не йдеться мова про якісь багатства). Всіх інших спіткала важка доля – алкоголізм або в’язниця або життя безхатченка…

З того часу я став замислюватися над тим, як можна виправити цю несправедливість життя, коли у когось немає батьків, або родина немає можливостей надати якісне але коштовне навчання, або коли тато загинув, захищаючи нашу країну, або отримав поранення й не може працювати та забезпечувати потреби сім’ї.

Фонд “Благодійна школа “Розумне майбутнє” надає можливість таким дітям отримати якісне навчання та спеціалізацію в найбільш затребуваній та високооплачуваній галузі – ІТ. Ми, разом з IT-компаніями – партнерами проекту, надаємо можливість таким дітям отримати впевненість в майбутньому!   

Мартинчук Дмитро
Засновник Благодійного фонду “Благодійна школа “Розумне майбутнє”

Метою Благодійної школи “Розумне майбутнє” є надання можливості дітям соціально-незахищенних верств населення отримати безкоштовно всі необхідні сучасні знання, які зараз є достатньо коштовними й доступні тільки сім’ям з доходом вище середнього.

Ми визначили, що в сучасне сьогодення одною з найстабільнішою, найприбутковішою й найзатребуваною з галузей є ІТ. Й саме в цьому напрямку було прийнято рішення зосередити наші зусилля.

Напрямки навчання дітей від 8 до 14 років в Благодійній школі розподіляються на технічний розвиток та особистісний.

Програма технічного розвитку:

 1. ІТ в повсякденному житті
 2. Хмарні технології
 3. Комп’ютерна безпека
 4. Адміністрування комп’ютерів
 5. Програмування та алгоритми
 6. WEB-розробка (HTML, CSS, JS)
 7. Розробка комп’ютерних ігор
 8. Цифровий художник
 9. Інженерія (craft)
 10. Захоплююча наука
 11. Робототехніка
 12. Розумний будинок (ІоТ)

Програма особистісного та когнітивного розвитку:

 1. Розвиток уваги, пам’яті та нестандартного мислення
 2. Розвиток емоційно-вольових якостей особистості та командної роботи
 3. Розвиток соціальних та комунікативних навичок
 4. Навчання навичкам публічного виступу
 5. Емоційний інтелект

Діти від 15 до 17 років навчатимуться за програмами, що надають можливість отримати ІТ-спеціалізацію розробника або тестувальника програмного забезпечення.

Напрямки спеціалізацій:

 • Основи програмування
 • Програмування на Java
 • Програмування FrontEnd
 • Програмування на Python
 • Програмування на PHP
 • Тестування Програмного забезпечення

Форми і методи реалізації програми:

 • аудиторні заняття, практичні, лабораторні роботи, тренінги, екскурсії, вправи, бесіди, творчі проекти і завдання, дискусії, мозковий штурм, ігри, домашні завдання тощо.